Zgjedhjet e pjesshme lokale, komisioni i Berishës nxjerr 4 emra për Bashkinë e Lushnjës, të dielën zgjidhet kandidati

Zgjedhjet e pjesshme lokale, komisioni i Berishës nxjerr 4 emra për Bashkinë e Lushnjës, të dielën zgjidhet kandidati

Komisioni i Rithemelimit, i ngritur nga Sali Berisha, ka shpallur emrat e 4 kandidatëve që do të marrin pjesë në primaret, ku njëri prej tyre do të përzgjidhet si kandidati i për Bashkinë e Lushnjës në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Anëtari i kësaj Kryesie, Klevis Balliu bën me dije se kandidatët janë: Arben Zajmi, Elton Bano, Eurion Iljazi dhe Indrit Qerimi.

Primaret do të zhvillohen me darë 30 janar, ku kandidatët do të zgjidhen me votë.

"Sot dega e PD në Lushnje ka shpallur emrat e katër kandidatëve që do të marrin pjesë në primaret për tu përzgjedhur si kandidat i demokratëve për Bashkinë Lushnje në zgjedhjet e pjesshme lokale.

Kandidatët janë;

Arben Zajmi

Elton Bano

Eurion Iljazi

Indrit Qerimi

I uroj suksese kandidatëve të demokratëve në këtë garë historike brenda familjes tonë.

Të gjithë demokratët do të zgjedhin kandidatin e tyre me votë dhe jo ne zarfa në datën 30 Janar.

Asgjë nuk do ta ndalojë fitoren e demokratëve në zgjedhjet e 6 Marsit përballë regjimit Rama- Brava", shkruan Balliu.

Sali Berisha nuk ka dërguar ende kërkesë në KQZ për t'u regjistruar në zgjedhjet e pjesshme lokale, ndërsa ditën e djeshme, Lulzim Basha dorëzoi në KQZ vërtetimin e Gjykatës se PD e drejton ai. Ky vendim erdhi pas kërkesës së kryekomisionierit, Ilirjan Celibashi i cili mes betejës së brendshme të Bashës dhe Sali Berishës, tha se në garën e 6 marsit, do të regjistrohet kryetari që njeh gjykata.

Kryedemokrati i shoi në këtë mënyrë çdo shpresë Berishës, i cili pretendon që të garojë me një kandidat të tijin në Bashkitë pa kryetar duke përdorur logon e PD-së, ndërsa ende nuk ka një reagim nga Berisha.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Aksidentoi për vdekje 38-vjeçarin e u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet drejtuesi i mjetit

Aksidentoi për vdekje 38-vjeçarin e u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet drejtuesi i mjetit