Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, PD dërgon në KQZ kërkesat për regjistrimin e kandidatëve

Zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, PD dërgon në KQZ kërkesat për regjistrimin e kandidatëve

Partia Demokratike ka dërguar sot në KQZ kërkesat për të regjistruar kandidatët e saj në zgjedhjet e 6 marsit që do të zhvillohen në 6 bashki të vendit.

PD do të përfaqësohet me Indrit Sefën në Bashkinë Lushnje, Luan Hotin në Bashkinë Durrës dhe Xhemal Bushati në Shkodër. 

Zgjedhjet e pjesshme vendore do të zhvillohen për bashkitë Shkodër, Durrës, Dibër, Rrogozhinë, Vorë dhe Lushnjë.

Kandidatët e PD

Bashkia Shkodër, Xhemal Bushati,

Bashkia Durrës: Luan Hoti

Bashkia Lushnjë: Indrit Sefa,

Bashkia Dibër: Luan Haka

Bashkia Rrogozhinë: Ferdinand Saraçi

Bashkia Vorë: Ymer Marku

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë