Zgjedhjet lokale, Basha: Urime Kosovë për demokracinë që përcolle, suksese të zgjedhurve

Zgjedhjet lokale, Basha: Urime Kosovë për demokracinë që përcolle, suksese të zgjedhurve

Kryetari i PD, Lulzim Basha

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar kryetarët e zgjedhur në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale në Kosovë. Përmes një postimi në rrjete sociale Basha shprehet se në këto zgjedhje u përcoll demokraci. Më tej, Basha shpreh respekt për të gjithë kandidatët pasi treguan qytetari në këtë garë.

"Urime Kosovë për leksionin e demokracisë që percolle edhe në këto zgjedhje! Suksese kryetarëve të zgjedhur në misionin e tyre në shërbim të qytetarëve të Kosovës dhe përmirësimin e kushteve të jetës së tyre. Respekt për të gjithë kandidatët që treguan qytetari në këtë garë."-shkruan Basha.
 


Lajmi kryesor:

Raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Kosovë/ Përfundon numërimi në shumicën e komunave, Albin Kurti humb thellë, merr vetëm katër komuna! LDK fiton në Prishtinë


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Pas disa orësh shpëtohet çifti belg që kishte ngecur në kanionet e Gjipesë

Vlorë/ Pas disa orësh shpëtohet çifti belg që kishte ngecur në kanionet e Gjipesë