Zgjedhjet në Kosovë, deri në orën 11:00 votojnë 8.3 % e votuesve, nuk ka incidente

Zgjedhjet në Kosovë vijojnë të mbahen pa incidente dhe deri në orën 11:00 kanë marrë pjesë 8.3 % të votuesve ose 145 mijë e 650 nga 1 milion e 794 mije e 862 votues.

"Ju njoftojmë se duke u mbështetur në informacionet e Komisioneve Komunale te Zgjedhjeve, procesi i votimit është duke vijuar normalisht. Po ashtu, nga dhoma operative e KQZ-së ju njoftoj se nuk ka raportime për incidente të cilat mund ta dëmtojnë integritetin e ditës së zgjedhjeve.

Duke u mbështetur në të dhënat nga qendrat e votimit, deri në orën 11:00 kanë votuar 8.30% e votusve apo 145 mijë e 650 nga 1 milion e 794 mije e 862 votues.

Deri në të njëjtën kohë, në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovës të vitit 2019, kishin votuar 9.64% apo 174 mije e 669 votues nga 1 milion e 937 mijë e 868 votues", njofton KQZ e Kosovës

 


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha