Zgjedhjet në Kosovë, qytetarët për Report TV: Shpresojmë të bëhet mirë, votën e kemi obligim (VIDEO)

Kosova vendos sot për qeverinë e re për të zgjedhur 120 deputetë e Kuvendit të Kosovës, ndërsa Report Tv me gazetaren Suada Mehmetaj është prezente në qendrat e votimit për të ndjekur këtë proces nga afër. Kanë qenë të shumtë qytetarët që i janë drejtuar qendrave të votimi, dhe për mikrofonin e Report Tv shprehen se shpresojnë që të krijojnë një qeveri të drejtë dhe të mirë për vendin.

"Ka me qenë mjaft sfiduese, por si gjithmonë ne nuk jemi dorëzuar dhe as këtë herë nuk do e bëjmë. Shpresojmë të kemi një arritje të mirë", tha një qytetar

"Shpresojmë të kemi një arritje të mirë", tha një tjetër

"Shpresat i kemi të arrijmë më të mirën", tha qytetari.

 "Nuk na pengon as koha e keq e as COVID, votën e kem obligim, ishalla bëhet mirë" tha një tjetër.


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Rang kombëtar/ 1 javë para 25 prillit, shqiptarët i japin PS-së mandatin e tretë! Asnjë ndryshim këto 11 ditë për 3 partitë e mëdha