Zgjedhjet në Kosovë/ Serbët votojnë masivisht

Vijon votimi në Kosovë për zgjedhjet parlamentare pa incidente.

Gazetarja e Report Tv Suada Mehmetaj në një raportim nga Grashanica, thotë se në komunat me shumicë Serbe ka pasur një pjesëmarrje shumë të madhe.

Serbët në veri të Kosovës dhe këtë vit kanë shkuar të votojnë në mënyrë të organizuar. Mirëpo ndërsa janë pyetur, qytetarët nuk kanë dashur të shprehin mendimin e tyre për atë se çfarë po ndodh në këto zgjedhje.

Këto janë zgjedhjet e para në veri që nuk organizohen me mbështetjen e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE).

 


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?×

Lajmi i fundit

John

Brenda qershorit në treg kartëmonedha 10 mijë lekë me figurën e Asdrenit dhe simbole të flamurit kombëtar