Zgjedhjet në Kosovë, voton Ramush Haradinaj dhe Enver Hoxhaj

Të dy kandidatë për kryeministër, Ramush Haradinaj kryetar i AAK-së dhe Enver Hoxhaj nga PDK-ja kanë votuar sot në Kosovë. 

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka hedhur votën e tij në qendrën e votimit te Shkolla e Mesme e Mjekësisë “Ali Sokoli” i shoqëruar nga gruaja e tij, Anita Muçaj.

Ai tha se këto zgjedhje janë më rëndësi dhe ka apeluar te qytetarët që të dalin të votojnë.

“I lus qytetarët që ta shfrytëzojnë të drejtën që të votojnë. Ju lutem votoni të gjithë”, tha Haradinaj.


Lajmi kryesor:

Votimi u mbyll pa incidente në Kosovë, morën pjesë rreth 46% e qytetarëve! KQZ numëron mbi 450 mijë vota, kryeson bindshëm Albin Kurti (Numërimi live)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

I keni kërkuar falje Metës?! Rama: Unë jam qenie e veçantë, nuk i përkas kategorisë që  çdo gjë e shikojnë të lidhur me zorrën dhe jo me zemrën