Zgjedhjet në PD, Basha: Me 13 qershor i japim përgjigjje Ramës

Lulzim Basha

Edhe pse 13 qershori është një garë brenda PD, Lulzim Basha e shikon si një garë për t’iu përgjigjur kryeministrit Rama.

Në një postim në ‘Facebook’ Basha shkruan se me 13 qershor demokratët nuk do dorëzohen dhe se nuk do heqin dorë nga Shqipëria, por do i japin përgjigjje Edi Ramës. Sipas tij, demokratët do ta largojnë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin.

“Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët”, shkruan Basha.

SI.E./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento

Komente

 • Like: 11/06/2021 06:11

  Po mo shoku pd po, do ti japesh pergjigje popullit kur te shkosh perpara drejtesise dhe te futesh njehere e pergjithmone ne biruce se bashku me like injorantin e kokemadhi,salqeni dhe gjithe te dashurit tuaj. Atje mund te krijoni partine e burgut mes jush. Shikoni kush eshte me i forti

  Përgjigju
 • Xhuri Furi: 10/06/2021 22:43

  Po po,ryli.Ashtu eshte.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

“Kjo është verë shumë më e ndritshme”, Biden: SHBA kanë bërë 300 milionë doza vaksine kundër koronavirusit