Zgjedhjet vendore, KQZ dërgon 5 kandidatë për Këshilla Bashkiakë për verifikim të thelluar në Prokurori

Zgjedhjet vendore, KQZ dërgon 5 kandidatë për Këshilla Bashkiakë për verifikim të thelluar në Prokurori

Ilirjan Celibashi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dërguar për verifikim të thelluar në Prokurori pesë kandidatë për Këshillin Bashkiak që janë futur në zgjedhjet vendore të 14 majit. KQZ i ka dërguar në Prokurori që të bëhet hetim i thelluar për formularin e vetëdeklarimit.

KQZ vendosi për dërgimin në Prokurori për subjektet vetëdeklaruese Dedë Pali, kandidat për anëtar i Këshillit Bashkiak i Partisë Konservatore në Tiranë. Erin Gjoni, kandidat për anëtar në këshillin bashkiak, i propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Social Demokrate” për Bashkinë Lezhë. Mark Nika, kandidat për anëtar në këshillin bashkiak, i propozuar nga “Partia Bindja Demokratike” për Bashkinë Elbasan.

Dejson Kuqja kandidat për anëtar në këshillin bashkiak, i propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet” për Bashkinë Shijak

Qazim Bici, kandidat për anëtar në këshillin bashkiak, i propozuar nga subjekti zgjedhor “Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet” për Bashkinë Shijak.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri, eksperti i sigurisë: Kërkojnë destabilizimin e Kosovës! Analisti: Lajçak e Escobar po përkëdhelin Serbinë

Vrasja e policit në veri, eksperti i sigurisë: Kërkojnë destabilizimin e Kosovës! Analisti: Lajçak e Escobar po përkëdhelin Serbinë