Zgjedhjet vendore të 14 majit, Berisha i gëzohet vetëm një ‘fitoreje’

Zgjedhjet vendore të 14 majit, Berisha i gëzohet vetëm një ‘fitoreje’

Sali Berisha dhe Fisnik Qosja

Që pas shpalljes së rezultatit për bashkitë pas zgjedhjeve vendore të 14 majit, kreu i Rithemelimit, Sali Berisha në mënyrë të vazhdueshme ka kontestuar rezultatin, duke mos pranuar humbjen e thellë. Berisha akuzoi qeverinë për manipulim të rezultatit dhe ndikim të paligjshëm në vullnetin e qytetarëve, sipas tij duke u bërë presion që të votojnë për kandidatët e PS-së.

Por këtë standart, Berisha duket se nuk e mban për bashkitë ku koalicioni i tij me Metën, ‘Bashkë Fitojmë’ ka fituar. Sa i takon bashkisë së Kavajës ku fitues u shpall Fisnik Qosja, Berisha duket se nuk ka asnjë pretendim.

Nëpërmjet një postimi në facebook ku ka publikuar një foto nga takimi me Qosen, Berisha shkruan se kandidati i Bashkë Fitojmë çliroi Kavajën nga monizmi i dytë.

“Miq, sot prita në një takim kryetarin e ri të Bashkisë Kavajë, z. Fisnik Qosja. Në këtë takim shpreha mirënjohjen time të pakufishme për qytetarët, të cilët njëlloj si në vitet ‘90 e çliruan si të pamposhtur me datë 14 maj Kavajën nga monizimi i dytë. Unë gjithashtu falenderova përzemërsisht kryetarin e ri të Bashkisë së Kavajës, degën e Partisë Demokratike dhe të gjithë ekipin e tij për suksesin shëndritës që arritën në këtë fushatë dhe i urova z. Qosja suksese në detyrën e tij të lartë dhe fisnike si qytetar i parë i Kavajës”- shkruan Berisha.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

SHBA paralajmëroi masa shtrënguese për Serbinë, Rama: Shqipëria e përkushtuar për sigurinë e Kosovës! Palët të veprojnë me maturi

SHBA paralajmëroi masa shtrënguese për Serbinë, Rama: Shqipëria e përkushtuar për sigurinë e Kosovës! Palët të veprojnë me maturi