‘Zgjedhorja’, Maliqi: Rama s’do ndryshim sistemi, ai largohet vetëm me revoltë kombëtare

Deputeti Lefter Maliqi akuzon maxhorancën për mungesën e një marrëveshje për reformën zgjedhore, pasi kjo e fundit nuk e do ndryshimin e sistemit zgjedhor. Ndërsa akuzoi kryeministrin për shkatërrimin e Reformës në Drejtësi, Maliqi i bëri thirrje popullit që të ngrihet në një revoltë kombëtare si e vetmja rrugë për rrëzimin e Ramës.

 “Pritët për daljen e tymit të bardhë pas mbledhjes së këshillit të Reformës Zgjedhore dhe ndërhyrjes së ambasadës amerikane, sidomos të një përfaqësuesi të ambasadës amerikane për Reformën Zgjedhore. Shqiptarët u bënë të paktën të 3 vjet, madje dhe më shumë por sidomos këto tre vite pas timonit dhe tepsisë që shikojnë vetëm tym të zi, nuk ka asnjë shpresë te shqiptarët. Ky tym i zi është te varfëria, të pasiguria te korrupsioni dhe krimi. Në zgjedhjet lokale moniste. Unë dua t’i them të gjithë shqiptarëve që është koha për një ngritje të madhe, ky kryeministër nuk ikën me votë të lirë, ky ikën vetëm me revoltë popullore kombëtare dhe me ndërhyrjen e ndërkombëtarëve. Rama nuk do reformë, ky e shkatërroi dhe Reformën në Drejtësi”, tha Lefter Maliqi.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

 • SUPERBAJGA LEFTER KAKA: 02/06/2020 09:58

  O çfar tmerri lefter bajg kaka maliqi politikan pu pu pu pu pu ky është fundi Shqiptarve një njeri i till i degraduar jnë fshatar Idjot politikan.

  Përgjigju
 • Lalka i Rafanecit: 01/06/2020 19:42

  Hajde loqke hajde panxhar mbete o tu mbyllte

  Përgjigju
 • Haha: 01/06/2020 19:27

  Ma debil nuk e ben nena.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Aksioni në Kadastrën e Tiranës, policia jep detaje, arrestohen 3 zyrtarë, 2 nën hetim, 1 i pezulluar nga detyra dhe 1 në kërkim