'Zgjedhorja'/ Ralf Gjoni: Vota jonë kushtëzohet nga ndryshimi i sistemit zgjedhor! Kushëtohet prezenca jonë në Kuvend

1573246203_gjoni.jpg

Deputeti Ralf Gjoni tha në studion e Pa Protokoll se opozita parlamentare do të kushtëzojë votën e saj me ndryshimin e sistemit zgjedhor. Ai tha se nëse nuk merren në konsideratë propozimet e tyre, opozita do të konsiderojë daljen nga parlamenti.

"Nuk do ketë ndarje të Reformë Zgjedhore. Ne do të kushtëzojmë votën tonë me ndryshimin e sistemit, ose të paktën hapjen e listave. Propozimi im konkret do ishte hapja e listave dhe kemi kohë deri në Mars për të ndryshuar sistemin për zgjedhjet e ardhshme. Prezenca jonë në parlament nuk do të jetë më nëse nuk do të adresohet ndryshimi i sistemit zgjedhor. Ne nuk jemi si ata që lanë mandatet. Ne kemi disa muaj që po punojmë me faktorin ndërkombëtar. Nuk është më sekret të flasim hapur për mbështetjen që kemi gjetur gjatë muajve të fundit. Ne sot do i adresojmë të gjitha teknikalitetet por duhet të shembin atë mur që është bërë. Opozita është në parlament", u shpreh Shameti.


Lajmi kryesor:

'Zgjedhorja'/ Ralf Gjoni: Nëse nuk ndryshon sistemi dalim nga parlamenti! Shameti: Jemi të hapur për çdo propozim


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?×

Lajmi i fundit

John

Arrestohen dy të huaj në Qafë-Thanë/ Indiani tentoi të kalonte kufirin me pasaportë false, polakut i gjendet armë pa leje