Zgjidhja e Tiranës për tregjet pushton faqet e para të New York Times dhe Washington Post

Disa nga gazetat më të mëdha dhe agjencitë më të njohura ndërkombëtare të lajmeve i kanë bërë jehonë zgjidhjes që Tirana i ka dhënë tregjeve publike për të parandaluar përhapjen e COVID-19. New York Times dhe Washington Post kanë hapur gazetat e tyre me foton  nga Tirana ku tregohet zgjidhja për tregjet.

Bëhet fjalë për një foto të fiksuar nga fotoreporteri i Reuters, Florion Goga, në Kombinat, aty ku tregu u rihap me rregulla të reja nga Bashkia e Tiranës, me qëllim parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Në qendër të fotos, është kapur momenti kur blerësit dezinfektohen para se të hyjnë në një treg. Kjo zgjidhje për tregjet publike ka zënë një hapësirë të veçantë edhe për agjencinë Reuters,  apo The Guardian e NBC.

Faqet e para te gazetave

 • Sondazhi i ditës:

  Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento

Komente

 • Cim tironci: 19/04/2020 19:40

  Ka 2 jave qe lali ERI nuk del per upgrade COVIT 19 ne TV per qytetaret e Tiranes APO NUK I KA DHENE LEJE RAMA

  Përgjigju
 • Emi: 08/04/2020 12:20

  Tirana ashte si kryqitet si ja ka zeli shum kryqitet vetum se ska uje naj her edhe drita.

  Përgjigju
 • Berti: 08/04/2020 00:28

  Ky eshte nje [email protected]

  Përgjigju
 • Liku: 07/04/2020 22:35

  Ky rregull duhet te behet mesim dhe duhet te jete e perhereshme ne te gjithe vendin

  Përgjigju
 • ymeri: 07/04/2020 20:35

  KJO ESHTE NJE GJE SHUME E MIRE TE APLIKOHET TANI NE KETE PERIUDHE PANDEMIE DHE PARA QENDRAVE TREGTARE ,,PARA SE TE HYSH,,PARA INTITUCIONEVE ME PLUKS TE MADH NJEREZISH,,,PISHINAVE,,STADIUMEVE,,UNIVERSITETEVE,,GJIMNAZEVE,,,ETJ,,,

  Përgjigju
  • Kafsha: 08/04/2020 07:12

   Po, te helmojme gjith atmosferen dhe të ngordhim nga helmet si buburrecat

 • LALI ERI FENOMEN: 07/04/2020 19:07

  O lyl shal ngjitmi çfar do thuash për NEW JORK TIMES apo dhe ktë gazet e ka ble lali Eri. Erjon Veliaj është puntor e mjaft inteligjent jo si ty debil i ler . Erjoni del nëpër gazetat më prestigjoze të botës e ti vetëm llak llak llak bo o bur baxhell. Ty të lavdëron medja Botrore e qen pekes. Ça do mo ti i nderuar je s'është shaka me të lavdëru qeni peka.

  Përgjigju
 • Ben Tironci: 07/04/2020 18:38

  Forca Lali Eri forca Edi

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Rakacolli përlotet për mjekët e rënë në betejën me COVID: Janë shokët tanë, i njihja! Brataj: Mund të ishim dhe ne te lista e tyre