Zjarr i madh në Gramsh pranë kalasë së Tunjës, flakët favorizohen nga era! Forcat Zjarrfikëse u bëjnë thirrje banorëve të zonës për ndihmë

GRAMSH- Dy zjarre të fuqishme, të favorizuara edhe nga era po djegin malin nga kalaja e Tunjës deri në Janc. Alarmin e kanë ngritur forcat zjarrfikëse të Gramshit, të cilët u bëjnë apel qytetarëve për ndihmë për ta shuar me mjete rrethanore. Zjarri siç duket edhe nga pamjet ka gllabëruar sipërfaqe të mëdha pyjore.

‘Dy zjarre  te fuqishëm që i favorizon era e fort po djegin malin nga kalaja e Tunjës deri në Janc. I gjithë efektivi jone u përlesh me flaket  gjatë gjithë ditës së djeshme deri në orë 23.00 të mbrëmjes dhe nuk arritëm ta vinim nën kontroll. Ju bejmë thirrje qytetareve të Gramshit dhe banoreve të fshatrave përreth, të bashkohen me forcat zjarrfikëse  për të fikur këtë përbindësh që po shkrumbon gjithçka që gjen përpara! Kush do të na ndihmoj, të kontaktoj në nr e tel-0697242124 faleminderit!’- njofton zjarfikësja e Gramshit.

Situata me zjarret në qarkun e Elbasanit ka qenë problematike ditët e fundit, ndërsa vetëm një ditë më parë është raportuar për disa vatra zjarri konkretisht në njësitë Shushicë, Gjinar, Zavaline, Labinot Mal, Gracen si dhe në territorin e Bashkisë Gramsh.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • REXHI: 24/03/2022 09:01

    Ti bej shurren ky shefi zjarrfikses.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Kastro Zizo për politikanët: Berisha të ikte nga politika! Veliajn do e ndiqja në çdo zgjedhje! Meta ‘skile’, Ramën e xhelozoj