Zjarr në fshatin Dhoksat në Lunxheri, digjen 3 hektarë kullota, rrezikohen edhe 5 hektarë me pemë frutore

 

Një zjarr i madh ka rënë fshatin Doskat në Lunxheri të Gjirokastrës, ku deri më tani janë djegur 3 hektarë kullota, ndërsa rrezikojnë të digjen edhe 5 hektarë të mbjella me pemë frutore.  Ndërhyrja nga forcat zjarrfikëse është e vështirë, për shkak se është ende aktive vatra e zjarrit në Palokastër dhe për pasojë është i vështirë menaxhimi i situatës nga zjarrfikësit.


Lajmi kryesor:

Zjarr në kodrat e fshatit Palokastër në Gjirokastër, situata kritike! Digjen 4 hektarë shkurre edhe në Divjakë


J.SH./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ Kush është ish- anëtari i bandës së Lushnjes që u gjet i ekzekutuar në Peqin