Zjarr në fshatin Kalivaç të Memaliajt, flakët po shkrumbojnë drurë frutorë dhe ullishte

Zjarr në fshatin Kalivaç të Memaliajt, flakët po shkrumbojnë drurë frutorë dhe ullishte

Foto nga zjarri në fshatin Kalivaç

1659610659_page.jpg

Një zjarr ka prekur një sipëfaqe toke në fshatin Kalivaç të bashkisë së Memaliajt. Deri më tani raportohet se flakët po shkrumbojnë  momentalisht drurë frutorë dhe ullishte.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse të Tepelenës dhe Memaliajt, të cilat po luftojnë me flakët agresive. Furia e zjarrit ka përpirë dhe kabinën elektrike që furnizon fshatin me energji dhe zonën përreth duke lënë në errësirë banorët e zonës. Sipas përllogaritjeve të deri më tani bëhet fjalë se  demi është i madh pasi janë djegur gati 50 drurë frutore dhe ullishte. Zjarri po i afrohej banesave por ndërhyrja emergjente e zjarrfikësve të Memaliajt, ka shmangur tragjedinë.


Lajmi kryesor:

Situata nga zjarret në vend, 6 vatra aktive! Në Konjat të Lushnjës flakën dogjën tokat bujqësore


S.C/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

E djathta përmbys e Foltores

E djathta përmbys e Foltores