Dy vatra zjarri në Fier, era e fortë favorizon përhapjen e flakëve në fshatrat Kuman dhe Sheq i Vogël! Rrezikohen banesat përreth

 

Dy vatra zjarri janë përhapur ditën e sotme në fshatrat Kuman dhe Sheq i Vogël të Fierit. Flakët kanë përfshirë në kodrat me ullinj të fshatit ‘Kuman’ si dhe zonën me kallamishte në fshatin Sheq i Vogël.

Era e fortë ka favorizuar përhapjen e flakëve në zonën përreth.

Në vendngjarje kanë mbërritur zjarrfikësit e Patosit dhe Roskovecit për të bërë të mundur vënien nën kontroll të flakëve.


Lajmi kryesor:

VIDEO e rëndë/ Në flakë fusha e mbetjeve në Vlorë, re të zeza tymi të rrezikshme për shëndetin mbulojnë totalisht lagjet ‘Kushtrim’ dhe ’24 maji’


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

SHBA e përjashtoi Kosovën nga stërvitja Defender, i përgjigjet Kurti: Ndoshta Serbia duhet të marrë sanksione

SHBA e përjashtoi Kosovën nga stërvitja Defender, i përgjigjet Kurti: Ndoshta Serbia duhet të marrë sanksione