Zjarr në fshatin Mançurisht në kufi me Gollobordën

Një zjarr ka rënë në fshatin Mançurisht, në kufi me fshatin Gollobordë. Sipas informacioneve paraprake mësohet se zjarri ka rënë në tokat bujqësorë të këtij fshati. Drejt vendit të ngjarjes është nisur zjarrfikësja dhe policia ndërkohë që aktualisht zjarri nuk paraqet rrezik pasi është larg zonave të banuara. Ditët e fundit në disa zona të juglindjes ka pasur situata problematike të krijuara nga zjarri si ajo e parkut kombëtar te Prespës më pas mali i Thatë ndërkohë që vetëm pak minuta më parë është regjistruar edhe një tjetër vatër në Mançurisht.


Lajmi kryesor:

Zjarr në Malin e Thatë në Pogradec, rrezikohet Parku Kombëtar i Galiçicës! Punonjësit e Zonave të Mbrojtura punojnë me mjete rrethanore për shuarjen e flakëve


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Tragjedi gjatë xhirimeve të filmit në SHBA, aktori i njohur Alec Baldwin vret aksidentalisht me armë fotografen dhe plagos regjisorin