Zjarr në Krujë, terreni vështirëson ndërhyrjen e zjarrfikësve (FOTO+VIDEO)

Katër vatra zjarri kanë shpërthyer në rrethin e Krujës pasditen e sotme.

Një vatër ka shpërthyer në fshatin Barkanesh, i cili u përfshi nga flakët edhe tre ditë më parë, ndërsa tre të tjera në fshatin Bushnesh.

Zjarrfikëset e Krujës kanë shkuar në vendngjarje dhe fillimisht janë përqëndruar në izolimin dhe shuarjen e një vatre te madhe zjarri në afërsi te disa banesave ne Bushnesh.

Ndonëse në një terren fushor, zjarrfikëset janë detyruar që në dy vatrat e tjera të ndërhynin në këmbë me fikëse shpine për të neutralizuar zjarret pasi nuk kishte asnjë rrugë ku zjarrfikësja të arrinte vatrën e zjarrit. 

Sipas specialistëve zjarrfikës zjarret janë të qëllimshëm.

Foto nga vendi i ngjarjes

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Temperaturat e ulëta dhe ngricat, Drejtori i Përgjithshëm i UKT në Tiranë: Qytetarët të izolojnë tubat dhe matësit! 30 grupe të gatshme në terren për të zgjidhur problematikat