Zjarr pranë varrezave të Mesopotamit, rrezikohet monumenti i trashëgimisë kulturore (FOTO)

Zjarri në varrezat e Mesopotamit

Një zjarr ka përfshirë ditën e sotme varrezat e Mesopotamit dhe zonën pranë Kishës historike. Këto objekte janë monument kulture të Shën Nikollit. Akoma nuk bëhen të ditura shkaqet e zjarrit, që rrezikoi monumentin e kulturës. Kisha e Shën Kollit është një monument i trashëgimisë kulturore në Finiq të Sarandës.  Fatmirësisht ndërhyrja e zjarrfikësve ka bërë të mundur fikjen e zjarrit.


Lajmi kryesor:

Rikthehen zjarret në vjeshtë! Shkrumbohen 2 km hekurudhë në Bubq, flakët në Memaliaj u afrohen banesave, vijon të digjet zona e mbrojtur në Poros të Vlorës


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Luiza Gega nis mbarë 2022! ‘Rrëmben’ vendin e dytë në turneun e Mançesterit në garën e 3000 metrave, i siguron kuqezive biletën për në botëror