Zjarret në Greqi, ambasada shqiptare: Shkon në katër numri i shqiptarëve të plagosur

Zjarret në Greqi, ambasada shqiptare: Shkon në katër numri i shqiptarëve të plagosur

Ambasada shqiptare në Athinë ka njoftuar sot se shkon në katër numri i shqiptarëve të plagosur nga zjarret masive që prekën bregdetin e Atikës në Greqi. 

Sipas ambasadës, shqiptari i plagosur i përket minoritetit grek dhe ndodhet në gjendje të rëndë për jetën në spital.  

Ambasada e RSh-së në Athinë njofton se në vijim të verifikimeve në terren rezulton se një shtetas shqiptar i minoritetit grek ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin Evangelismos. Jemi në ndjekje të situatës duke komunikuar me qytetarë, anëtarë të komunitetit në zonat e prekura të rajonit të Atikës, si dhe me autoritetet kompetente të emergjencës së qeverisë greke.

Ripërsërisim se për çdo informacion ose nevojë për ndihmë mund të na kontaktoni në 24orë në nr. +306941658183.

 


Lajmi kryesor:

Shuhet zjarri i madh në Greqi, po punohet për gjetjen e të zhdukurve/ Mbi 80 viktima, dyshohet 3 shqiptarë


  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Korçës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar