Zjarret në Dropull dhe fshatin Memaliaj, ku pati dhe shpërthime fishekësh, nën hetim dy piromanët në Gjirokastër

Zjarret në Dropull dhe fshatin Memaliaj, ku pati dhe shpërthime fishekësh, nën hetim dy piromanët në Gjirokastër

Dy zjarret e shënuara ditën e djeshme në Gjirokastër , konkretisht në zonë e Dropullit dhe të Memaliajit, janë nën hetim dy persona si shkaktarë të tyre. Nga zjarret pasit edhe shpërthim të disa fishekëve në zonë, por fatmirësisht pa rrezikuar jetën e banorëve apo zjarrfikësve.

Për zjarrin në Dropull po procedohet në gjendje të lirë V. O., banues në fshatin Radat,  pasi gjatë kryerjes së disa punimeve me troko në bahçen e tij, ka shkaktuar zjarr dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe toke me bimësi në rrethinat e fshatit Radat.

Gjithashtu, shërbimet e Stacionit të Policisë Memaliaj proceduan penalisht shtetasin M. B., 51 vjeç, banues në fshatin Memaliaj, pasi duke djegur disa barëra në pronën e tij, zjarri i ka dalë jashtë kontrollit dhe për pasojë është djegur një sipërfaqe toke me bimësi të ndryshme.


Lajmi kryesor:

Dikush dogji mbeturina e tjetri hodhi cigaren e ndezur, zjarret dolën nga kontrolli! Disa të arrestuar e nën hetim në Korçë, Gjirokastër, Lezhë, Berat dhe Mirditë! 22 në pranga që prej fillimit


  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Me pikë të njëjta si 11 vite më parë, Alonso: Mendova se isha në tunel të errët, jam kampion

Me pikë të njëjta si 11 vite më parë, Alonso: Mendova se isha në tunel të errët, jam kampion