Zjarri në Bestrovë të Vlorë, banori paralajmëron të mos rrinë pranë ferrave se ka municione, shpërthimi i tyre dëgjohet live  

Zjarri në Bestrovë të Vlorës ka marrë përmasa të mëdha duke djegur bimësinë. Në zonë ka municione ku janë dëgjuar shpërthime, dhe sipas banorëve janë granata apo fishek të mbetur nga situata e trazirave në 1997. Ndërkohë që banori po fliste për mediat duke paralajmëruar që të mos rrinë pranë ferrave se ka granata e municione, dëgjohet shpërthimi live.


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Flakët jashtë kontrollit në fshatrat Panaja dhe Bestrovë, 2 të shoqëruar! Bllokohet rruga e vjetër nacionale Vlorë-Fier! Banorë të frikësuar: Do digjemi! Shpërthejnë municione të vjetra luftarake


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

Një javë pas zotimit ndaj agresionit rus në Ukrainë, Ministria e Jashtme kanadeze preket nga sulmi kibernetik