Zjarri në fabrikën e ‘Deutsch Color’, shefi i zjarrfikëses në Durrës: Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të zjarrit

 

Marenglen Muçaj shefi i ndërhyrjes operacionale Drejtoria MNZ Durrës tregon për punën që u bë deri në shuarjen e plotë të zjarrit.

Ai thotë se për orë të tëra punuan zjarrfikësit e Durrësit,Vorës,Tiranës dhe Shijakut.

Shefi i operacionales tregon se gjatë gjithë kohës kanë pasur konsultën e inxhinierëve kimistë.

Ndërkohë ai konfirmon se grupi hetimor ka nisur nga puna për zbardhjen e shkakut të zjarrit.


Lajmi kryesor:

Zjarri në fabrikën 'Deutsch Color', nisin hetimet për shkakun! Roja e sigurisë: Nisi brenda ambienteve! Pronari: Mosrespektimi i kontratave, dëmi më i madh (VIDEO)


M.T/E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Kupa e Shqipërisë/ Egnatia në gjysmëfinale, mposht 3-1 Laçin! Partizani pret Kukësin

Kupa e Shqipërisë/ Egnatia në gjysmëfinale, mposht 3-1 Laçin! Partizani pret Kukësin