Zvicër, shifra rekord të pastrimit të
parave, 24 % më shumë se në 2013

Zvicër, shifra rekord të pastrimit të<br />parave, 24 % më shumë se në 2013
Policia Federale e Zvicrës (Fedpol) ka deklaruar se në vend vitin e kaluar është regjistruar një nivel më i lartë i pastrimit të parave në raport me vitin 2013, raporton Anadolu Agency (AA).

Është raportuar se në vitin 2014, niveli i pastrimit të parave është rritur me 24 përqind krahasuar me vitin 2013.

Sipas Fedpol, në Zvicër vitin e kaluar u regjistruan 1753 transaksione të dyshimta me vlerë 3.4 miliardë dollarë. Të dhënat nga i njëjti burim tregojnë se kjo shumë është 24 përqind më shumë se në vitin 2013, që është më e larta në historinë e vendit.

Pretendohet se 85 përqind e rasteve të pastrimit të parave në vend regjistrohen në sektorin bankar.


(v.gj/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)