POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Zv.ministri i Drejtësisë, Toni Gogu: Nuk mbaron me kaq! Të 'djegurit' e Vettingut do të ndëshkohen

Zv.ministri i Drejtësisë, Toni Gogu

Në një deklaratë për shtyp, zv.ministri i Drejtësisë, Toni Gogu është shprehur se gjyqtarët dhe prokurorët e “djegur” nga Vettingu nuk do t’ja hedhin me kaq.

Sipas tij, shumë shpjet do të nisë faza ndëshkimore.

Gjyqtarët dhe prokurorët nuk do t'ja hedhin me kaq. Nëse mendojnë se kanë shpëtuar se janë larguar nga sistemi e kanë gabim. Shumë shpejt do të nisë faza e dytë ndëshkimore. Siç mendohej se kupola në drejtësi nuk do të shembej kjo gjë po ndodh. Siç deklarova Ministria e Drejtësisë ka ndërmarrë të gjitha vendimet për çdo vendim të marrë haptazi në kundërshtim me ligjin.

Toni Gogu, zv.ministri i Drejtësisë

ke.mu./b.ha.
Komento

Komente

 • Pika: 08/08/2018 16:20

  Po cpo beni me keto deklarata po justifikoni skandalet e vetingut me artur malaj, xhezairin, dvoranin vate staken...

  Përgjigju
 • Pika: 08/08/2018 16:20

  Po cpo beni me keto deklarata po justifikoni skandalet e vetingut me artur malaj, xhezairin, dvoranin vate staken...

  Përgjigju
 • Vladimir: 08/08/2018 16:18

  Drejtesia e plepave duhet te zhduket! Boll me me skandale ku gjyqtaret marrin miliona per te len kriminelet e lire

  Përgjigju
 • Prifti i rrezes: 08/08/2018 15:15

  me fal po a nuk duvet qe politika ti maje lang dart nga drejtesia???! vetem Malaj i vlores ka vjedhur aq shume para sa te bleje ONM, KPK KLGJ dhe sojin e sorollopin tuaj! tani qe iu deshtoi dhe vetingu i famshem, fare do toni???

  Përgjigju
 • GUGU GUGU: 08/08/2018 13:27

  te behej e sakte e te hiqeshin ata qe dolen me nga 1 mln euro si artur mala, dvoran e zaganjor e bashkim dede etj, hajde de kishit goj me fol. po kshu sic eshte bere qe po hiqen ata qe skan pasurira, ehhhe nje vrime ne uje do dali.proces i dyshimte.

  Përgjigju
  • Babalja: 08/08/2018 16:27

   O shok je bo bajat me ket Malajn e leshit, nqs dicka personale me te dil dhe merr hak, boll bere si gore ketu tek sh.com

 • Peti: 08/08/2018 13:09

  Me keto gjyqet tuaja popullore si te 45 vriteni tere popullin e jetoni vetem juve, apo ju duhen si skllever se punet si beni dot vete

  Përgjigju
 • Loni: 08/08/2018 12:57

  Patjeter se hoqet gjyqtaret e prokuroret e sakte dhe mbajtet komunistetve korruptuar. Po pse kush tha qe jane te korruptuar ata qe iken, ato treshet tuaja te vetingut qe kalian Artur malaj , Dvoranin Xhezairin etj... cte mbjellesh do korresh thote populli do tu vij rradha tu bien kokes keto skandale qe po beni

  Përgjigju
 • toni: 08/08/2018 12:25

  ha gjize agush, ha.

  Përgjigju