Zyrtare/ Eros Grezda largohet nga Partizani pas pesë muajsh

Zyrtare/ Eros Grezda largohet nga Partizani pas pesë muajsh

Eros Grezda

Eros Grezda dhe Partizani kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin me konsensus. Kështu, sulmuesi anësor që u afrua me bujë në korrikun e 2023 largohet nga kampionët në fuqi të Shqipërisë pas vetëm pesë muajve.

"Partizani njofton mbylljen e bashkëpunimit me Eros Grezdën. Sulmuesi 28-vjeçar dhe klubi kanë vendosur të ndërpresin me mirëkuptim kontratën mes palëve. Partizani falënderon Eros Grezdën për kontributin e dhënë gjatë kësaj periudhe me fanelën e kuqe", njofton klubi i kuq.

I afruar me bujë në verë, Grezda la Zalaegerszeg në Hungari dhe u bashkua falas me "Demat e Kuq". Vetëm nëntë ndeshje dhe 359 minuta për Grezdën në Superligë, që duket se largohet nga Partizani i kushtëzuar nga një dëmtim.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Zaloshnja: Aftësia për shlyerjen e borxhit publik, Shqipëria e fundit në rajon

Zaloshnja: Aftësia për shlyerjen e borxhit publik, Shqipëria e fundit në rajon