Zyrtare/ Ilir Daja rinovon me FC Ballkanin deri në 2026

Zyrtare/ Ilir Daja rinovon me FC Ballkanin deri në 2026

Ilir Daja, trajneri i Ballkanit

Trajneri i FC Ballkanit në Kosovë, Ilir Daja ka rinovuar me klubin nga Theranda deri në vitin 2026. Tre titujt kampion radhazi në kampionat, Kupa e Kosovës dhe Superkupa e këtij vendi të fituara në sezonet e fundit, kanë bërë që trajneri nga Tirana të ketë besimin e drejtuesve.

"Ashtu siç kemi bërë të ditur në fund të muajit shkurt, profesor Ilir Daja do të jetë pjesë e jona, së paku edhe për dy vjet. Të gjitha planet e klubit për këtë periudhë kohore, lidhen me projektin e përbashkët me trajnerin tonë. Çdo formë tjetër që po merr jehonë në media, mbetet thjeshtë spekulim, me qëllime dashakeqe ndaj klubit. Na priftë e mbara", thuhet në njoftim.

Kështu, Daja do jetë pjesë e "portokallinjve" deri në 2026 dhe do i drejtojë në eliminatoret e Champions League.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Lezhë/ Aksidenti i frikshëm në superstradë, përplasen 2 makina! Njëra përfundon në parkingun e lokalit e dëmton 8 të tjera

Lezhë/ Aksidenti i frikshëm në superstradë, përplasen 2 makina! Njëra përfundon në parkingun e lokalit e dëmton 8 të tjera