Zyrtare/ Tirana pa kapiten, largohet edhe Erion Hoxhallari

Zyrtare/ Tirana pa kapiten, largohet edhe Erion Hoxhallari

Ekipi i Tiranës

Klubi i Futbollit Tirana ka konfirmuar se kapiteni Erion Hoxhallari nuk do jetë më pjesë e bardhebluve. Në një reagim në kanalet e komunikimit, 26 herë kampionët e Shqipërisë kanë njoftuar largimin dhe falenderuar Hoxhallarin për kontributin e dhënë.

Mbrojtësi i majtë është produkt i bardhebluve, teksa verën e 2023 u rikthye sërish te Tirana pas një përvoje një vjeçare te UTA Arad në Rumani, ndërsa largohet sërish pas një sezoni.

28-vjeçari këtë sezon me kryeqytetasit luajti 41 ndeshje dhe shënoi dy gola në të gjitha kompeticionet. Pas largimit të Filip Najdovskit, edhe Hoxhallari lë Tiranën.

Bardheblutë do duhet të rinovojnë me emrat më të rëndësishëm, teksa shumë lojtarë janë në skadencë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Konferenca e Kryetarëve shtyn afatin e punimeve të Komisionit hetimor për koncesionet në shëndetësi deri më 22 tetor

Konferenca e Kryetarëve shtyn afatin e punimeve të Komisionit hetimor për koncesionet në shëndetësi deri më 22 tetor