13 kompani lëshuan 1.2 mld lekë fatura fiktive dhe i vodhën shtetit 3 mld lekë, 13 pronarë në burg! Dyshohet të përfshirë edhe zyrtarë e punonjës administrate

28 Shtator, 11:58 | Përditesimi i fundit: 2022-09-28 17:28:58

13 subjekte fiktive, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer një skemë mashtrimi me TVSH me dëm mbi 3 milionë euro. Pas hetimit disa mujor të Prokurorisë, Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 13 pronarë ndërsa dyshohet se të përfshirë janë të përfshirë edhe punonjës të administratës. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha