Aktivistja Brizida Gjikondi i bashkohet nismës ndërkombëtare, pret flokët në shenjë revolte për 22-vjeçaren që u vra në Iran

27 Shtator, 10:36

Aktivistja Brizida Gjikondi është bërë pjesë e nismës ndërkombëtare duke prerë flokët në shenjë revolte për 22-vjeçaren Mahsa Amini e cila po mbahej nga Policia e moralit për shkak të shkeljes së rregullave të veshjes së hixhabit. Ajo ndërroi jetë  pasi pësoi një goditje në tru dhe disa sulme në zemër ndërsa ishte në qelinë e paraburgimit.

Kategori të tjera