AKU asgjësohen 147 mijë ton ushqime të skaduara, 21% e bizneseve të kontrolluara u gjetën në shkelje

20 Korrik, 21:11

Mbi 147 mijë ton produkte ushqimore janë asgjësuar nga AKU vetëm në muajit qershor dhe korrik për shkak se ishin të pasigurta për tu konsumuar. Sipas të dhënave të autoritetit 21% e bizneseve të kontrolluara janë gjetur në shkelje të sigurisë ushqimore, pasi kishin probleme me datat e skadencës apo me kushtet higjienike.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha