Banorët e Vlorës kundërshtojnë ambientalistët: Aeroporti të ndërtohet, sjell zhvillimin e zonës dhe turizmit

7 Shkurt, 13:29

Banorët e Vlorës kanë dalë në një protestë përmes së cilët kundërshtojnë ambientalistët të cilët duan të bllokojnë punimet për aeroportin e ri. Kjo protestë e tyre vjen një javë pasi një grup ambientalistësh, mes tyre edhe Sazan Guri kundërshtoi punimet për aeroportin duke thënë se rrezikon Lagunën e Nartës e cila është zonë e mbrojtur. Mirëpo banorët e zonës thonë se ky aeroport do të sjellë zhvillimin e gjithë zonës, prandaj ata thonë se duhet të ndërtohet sa më parë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha