'BE të tregohet e drejtë me Kosovën', Kurti në Bruksel përplaset me Borrel flet gazetarja Zymberi

8 Dhjetor 2021, 21:02 | Përditesimi i fundit: 2021-12-08 21:03:32

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një konferencë të përbashkët me përfaqësesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell dhe komisionerin Oliver Varhelyi ka theksuar sërish se destinacioni i Kosovës është Bashkimi Evropian dhe se BE-ja është kontinenti ynë. Kurti sërish përsëriti që BE-ja duhet të tregohet e drejtë me Kosovën dhe të heq vizat për qytetarët e saj.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha