Berisha do të shpëtojë mandatin me interpelancë. Ndërkombëtarët e'fshijnë',njohin Bardhin si kryetar

12 Qershor, 07:06

Vula e PD-së shkoi në duart e Berishës pasi Apeli la në fuqi vendimin e Shkallës së Parë. Në 'Repolitix', analistët hodhën më shumë dritë, teksa u diskutua roli i dyshimtë i Bashës këto muaj dhe mundësia që ndërkombëtarët tani e tutje njohin si kryetar të opozitës Gazment Bardhin.