Biden shpall si festë federale, fundin e skllavërisë në SHBA! Harris: Të mësojmë nga historia jonë dhe t'u tregojmë atë fëmijëve

18 Qershor, 14:07 | Përditesimi i fundit: 2021-06-18 14:25:28

Në përkujtim të përfundimit të skllavërisë në SHBA presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka nënshkruar ligjin që e shpall 19 qershorin festë federale.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha