Bindja Demokratike, i ftuar Astrit Patozi - Pjesa e parë

4 Qershor 2019, 15:33

Në studion e Repolitix me gazetarin Denis Minga kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi deklaroi se zgjedhjet nuk mund të shtyhen vetëm se do një parti politike por shprehu gatishmërinë e partisë së tij për të marrë pjesë në zgjedhje, kurdo që do mbahen. Ai tha se nuk mund të shkohet në përplasje civile vetëm për karriget e dy-tre personave.

Ai gjithashtu deklaroi se vendet në komisionet e PD dhe LSI duhet t'i kalojnë Bindjes Demokratike që vendet në KQZ pozitë-opozitë të jenë në balancë.

Patozi foli edhe për strategjinë që do ndjekë partia e tij për zgjedhjet lokale të 30 qershorit ndërsa deklaroi se Bindja Demokratike do takohet me zgjedhësit dhe nuk do t'i ftojë në mitingje për t'i poshtëruar ashtu siç bën Rilindja.

Programe të tjera

Shiko të gjitha