Çfarë solli Samiti i Berlinit? - Pjesa e tretë

2 Maj 2019, 15:31 | Përditesimi i fundit: 2019-05-02 15:33:28

Samiti i Berlinit dhe e ardhmja e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Çfarë arriti samiti i Berlinit dhe cilat janë shancet për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut? A ka ndryshuar politika e zgjerimit të Bashkimit Europian kundrejt Ballkanit Perëndimor dhe cili do të jetë këtej e tutje roli i Gjermanisë dhe Francës për rajonin? Cfarë vendosi samiti i Berlinit për dialogun Serbi-Kosovë dhe cilat janë mundësitë për arritjen e një marrëveshje mes palëve gjatë këtij viti? Cili është projekti franko-gjerman për të ardhmen e dy vendeve dhe a ndryshon me qëndrimin e Uashingtonit?

Programe të tjera

Shiko të gjitha