Deputetja e PS-së Bushka: Drafti për Kodin hap listat 100%, Patozi: Poshtërësi politike

23 Shtator, 15:01

Emisioni Repolitix trajtoi aktualitetin politik pas propozimit të PS për ndryshimet në Kodin zgjedhor. Hapja e listave dhe cështja e koalicioneve ishte në qendër të debatit ku të ftuar ishin deputetja e PS-së Klotilda Bushka, kryetari I Bindjes Demokratike Astrit Patozi dhe konstitucionalistët Shkëlqim Hajdari dhe Jordan Daci. Deputetja e PS, Klotilda Bushka, e cila është pjesë e grupit të punës për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, sqaroi pse drafti i propozuar nga mazhoranca i hap listat 100 % . Ndërsa për Astrit Patozin e Bindjes Demokratike, drafti i PS është një poshtërësi juridike dhe politike. Emisionin "Repolitix" me moderator Denis Mingën mund ta ndiqni çdo të martë, të mërkurë dhe të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

b.ha./Shqiptarja.com

Programe të tjera

Shiko të gjitha