Dhuna ndaj gazetarit të Report Tv, drejtuesi i Këshillit Shqiptar të Medias: Problem mungesa e solidaritetit mes kolegëve dhe heshtja e politikës

27 Janar, 22:35

Drejtuesi i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto Cukali ka dënuar dhunën ndaj gazetarit të report Tv, Elvis Hila. Në një intervistë për emisionin ‘Studio Live’ me gazetarin Arbër Hitaj, Cukali thotë se dhuna ndaj gazetarëve vjen nga dy faktorë. Sipas tij, problemi i parë vjen nga politika e cila nuk reagon fort kur ka raste të dhunimit ndaj gazetarëve, por heshtin. Ndërkohë, Cukali thotë se problemi i dytë vjen nga mungesa e solidaritetit mes gazetarëve.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha