Do i bashkohet Berishës në protestën e 6 dhjetorit? Kapllanaj: Nuk dua të bëhem pjesë e turpit! Të caktojnë datë tjetër

25 Nëntor 2022, 14:16

Agron Kapllanaj, i cili do të futet në zgjedhjet e 14 majit për Bashkinë Mallakastër nuk do të marrë pjesë në protestën e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor.

“Nuk kam munguar në asnjë protestë. Ndoshta një pjesë e atyre që bredhin pas Berishës tani ndoshta s’kanë qenë më parë, por do të jem sa herë të duhet në protesta. Nuk do të jem në 6 dhjetor sepse nuk dua të bëhem pjesë e turpit. Ne presim në vend Samitin. Ndodh për herë të parë, është ngjarje historike. Nuk dua ta nxij faqen time dhe të protestoj, le të ketë një datë tjetër”, tha Kapllanaj.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha