Emisioni i plotë Rreze Dielli ( 23 janar 2023)

23 Janar, 15:26

Hithra është ndër bimët shqiptare me më shumë benefite për oganizimin e njeriut për shkak të shumë sëmundjeve që ajo kuron. Në rubrikën “Bima dhe shëndeti” në emisionin “Rreze Dielli”, specialisti i bimëve mjeksorë këshilloi përdorimin e kësaj bime për benefitet e saj në organizëm. Gjithashtu specialisti i bimëve mjekësore priti edhe telefonata në studio nga qytetarët në lidhje me problematika të ndryshme shëndetësore, të cilat mund të gjejnë kurim tek bimët medicinale.

Zonja Albana solli disa receta plot shije në “Rreze Dielli”. Tre recetat e përzgjedhura për ditën e sotme ishin: Pufka me tre përbërës me sherbet, Qofte me lëng dhe Petulla amerikane.

 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha