Emisioni i plotë Rreze Dielli ( 26 janar 2023)

26 Janar 2023, 15:25

Në këndin e kuzhinës me znj.Albana e cila solli receta plot shije. Përzgjedhja e recetave për ditën e sotme ishte: ‘Tava e Dheut Tironse me mëlçi’, Tavë me pulë dhe perime dhe Pengjir me kos 

Humbja e peshës është një ndër problematikat që shqetëson popullatën sot. Ushqimet e procesuara, jeta sedimentare dhe orët e gjata të ulura në zyrë janë ndër faktorët kryesorë që ndikojnë. E ftuar në studion e ‘’Rreze Dielli” dietologia Brikena Xhixha u ndal në gabimet më të shpeshta që bëjmë kur duam të humabim peshë dhe sigurisht ndau këshilla të vlefshme që të humbasim kilogramët në mënyrën më të shëndetshme.

Gjithashtu gazetarja Alice Taylor përmes një lidhje skype në ‘’Rreze Dieli” ndau historinë e saj të suksesit me humbjen e peshës në mënyrë të shëndetshme. Ajo ka humbur 43 kg për rreth një vit e gjysmë.

Një tjetër personazh që ndau historinë e saj në “Rreze Dielli” ishte Amanda Ballabani, në profesion ekonomiste, vajza 24-vjeçare tregoi se ka humbur 23 kg brenda vetëm 3 muajsh.

Bleonita Sejdiu është shpallur furrëtarja më e mirë e vitit 2022 në Gjermani. Në  një intervistë në emisionin “Rreze Dielli” ajo ndau suksesin e saj me të gjithë teleshikuesit e Report Tv.