Epidemiologu:Protestat rrezik , mund të kemi 100 të prekur në ditë

21 Maj, 08:31

Emisioni Repolitix në Report Tv, trajtoi situatën aktuale epidemiologjike në vend ku të ftuar ishin mjeku Epidemiolog Dritan Ulqinaku nga Tirana dhe mjeku Shpëtim Baci nga Italia të cilët bën apel për ndërgjegjësim nga ana e qytetarëve si dhe thirrje të shmangin protestat apo grumbullimet. Ulqinaku u shpreh së nëse protestat vazhdojnë me këtë ritëm numri i të infektuarëve shumë shpejt mund të jetë mbi 100 të prekur në ditë. Në pjesën e dytë i ftuar ishte Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku I cili foli për projketin e ri të teatrit kombëtar. Ndërsa në pjesën e tretë ishte nënkryetari i parlamentit Myslim Murrizi i cili foli mbi modelin danez zgjedhor për të cilin kanë filluar diskutimet dhe ku parashikohet hapja e listave të kandidatëve. Emisionin "Repolitix" me moderator Denis Mingën mund ta ndiqni çdo të martë, të mërkurë dhe të enjte në orën 20:55 në ekranin e Report Tv

Programe të tjera

Shiko të gjitha