Flet deputeti Alimadhi : 36 ditë tmerri me Covid 19.

1 Maj, 07:47

Emisioni Repolitix trajtoi situatën epidemiologjike në vend. Në pjesën e parë në lidhje skype shefja e Epidemiologjisë në ISHP-së Eugena Tomini foli për të dhënat e fundit përsa i përket epidemisë së koronavirusit dhe zonave të gjelbërta . Në pjesën e dytë foli për herë të parë deputeti Adriatik Madhi nga spitali Shefqet Ndroqi I cili tregoi I cili tregoi tmerrin e përjetuar për shkak të infektimit me covid 19. Në pjesën e tretë foli ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro rreth nevojës për hapjen e muzeve dhe siteve kulturore në vend. Në fund u trajtua tema e arrestimit në Tiranë te 24 vjecarit nga Taxhikistani I akuzuar nga autoritetet gjermane për pjesëmarrje në organizata terroriste. I ftuar në studio gazetari Elton Qyno dhe në lidhje me skype ish shefi i SHIK Fatos Klosi.

Programe të tjera

Shiko të gjitha