Gara për kreun e SPAK, KLP miraton listën me 3 kandidatët, në 16 dhjetor nis intervistimi

2 Dhjetor 2022, 11:36

Të hënën, Këshili i Lartë i Prokurorisë ka miratuar listën për kandidatët për drejtues të SPAK, të cilët janë: Adnan Xholi, Altin Dumani dhe Edvin Kondili. Ndërkohë KLP ka administruar edhe platformat e tyre, dhe sipas ralacionit ata plotesojnë kushtet ligjore. Intervistat e kandidatëve dhe votimi për pasardhësin e Arben Krajës në krye të Spak, priten të zhvillohen në 16 dhjetor.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha