Durrës, kapen 7.3 kg kokainë në Port, arrestohen 2 kushërinjtë! Pakot 'porosi nga Tirana'! Furgoni i 'Bledi Travel' do nisej në Itali, destinacioni fundor Anglia

25 Maj, 09:42 | Përditesimi i fundit: 2024-05-25 15:28:41

Shtatë pako me kokainë janë gjetur të fshehura në një furgon mallrash gjatë kontrollit në portin e Durrësit. Furgoni ipërket kompanisë 'Bledi Travel" e cila merret me transportimin e pakove për emigrantët në itinerarin Shqipëri - Itali - Angli. Të arrestuarit janë Arjan Doçi, dhe Mentor Çuni, djem tezesh, njëri prej tyre shoferi i furgonit