Gramshi, qyteti i luleve

5 Qershor, 15:41

Një udhëtim magjik me destinacion qytetin e Gramshit, ose qytetin e trëndafilëve. Atje ku e bukura e mundi të shëmtuarën. Ku në vend të armëve të një uzine fantazëm dikur, qytetarët kanë zgjedhur të jetojnë me lulet, si një vlerë e trashëguar prej qindra vjetësh nga të parët e tyre. Ndalesë në oborrin e shtëpisë së qytetarit Ladi Kotorri, sëbashku me njeriun idealist dhe intelektualin Astrit Kosturi. Ndiqni reportazhin “Gramshi, qyteti i luleve” realizuar nga moderatori i emisioneve Veri Jug, gazetari Agim Pipa.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha