Hodhën 7 molotov e 21 flakadanë në drejtim të policisë e kryeministrisë, arrestohen 4 protestues të Rithemelimit, 6 në hetim

21 Shkurt, 11:33 | Përditesimi i fundit: 2024-02-21 15:52:31

Katër protestues janë arrestuar nga policia dhe 6 të tjerë janë vënë në hetim, pas dhunës së ushtruar gjatë protestës së zhvilluar nga Rithemelimi një ditë më parë, kundrejt efektivëve të policisë si dhe ndaj kryeministrisë