Kallmeti dhe historia e tij

21 Dhjetor 2020, 11:15

Studjuesi, historiani dhe drejtori I Departamentit të Kulturës në Bashkinë e Lezhës Paulin Xefi, rrëfen historinë e fshatit Kallmet, fshat I prodhimit të verërave dhe I njohur qysh prej lashtësisë për lidhjet e tij shpirtërore me besimin e krishterë katolik. Pjesë e rrëfimit edhe kisha e shën Eufemisë, çelur në shekullin e 13 lart, në malin e Velës.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha